تبلیغات
نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال - خداوندا...مرا آن ده که آن به...
 
مراسم یادمان "ناصریا" لغو شد!مرد با هر چه ستم، هر چه بلا می‌‌ماند...چند روزی است که مقدمات برگزاری پنجمین سالگرد فراق "ناصریا"ی عزیز فراهم شده بود... ابتدا قرار بود این مراسم روز دوم آذر ماه، یعنی در روز  چهارشنبه برگزار شود، ولی‌ به دلیل قرار داد قبلی‌ سالن این مراسم به سه شنبه اول آذر موکول شد. شرایط ویژه اجرای برنامه ایجاب میکرد سالن برگزاری از صبح روز برگزاری در اختیارمان قرار گیرد که به دلیل اجرای برنامه ای از پیش تعیین شده تا ساعت ۱۶ همانروز، کیفیت اجرایی برنامه‌های پیش بینی‌ شده،  دچار افت محسوسی میگردید و به ناچار به پیشنهاد نماینده معرفی‌ شده از معاونت هنری وزارت ارشاد، روز جمعه چهارم آذر برای اجرای این مراسم تعیین گردید،...هر چند فاصله ی زمانی دو روز به ماه محرم ، ( مثل مراسم ۲سال پیش) در ابتدای کار، موضوع راعادی و برنامه را اجرایی و شدنی متصور میکرد، ولی‌ از آنجاییکه مرکز موسیقی‌  مجوز برگزاری کنسرت‌ها را تا پایان روز پنجشنبه سوم آذر صادر کرده بود قدری این موضوع  ازنظر بنده با شبهه و تردید روبرو میکرد که به همین دلیل و بنا به شواهد موجود و شهادت همه ی عزیزانی که پیگیر حضور در این مراسم بودند ، تاریخ مشخصی‌ به وضوح اعلام نگردید و صرفاً بعضی‌ از نزدیکان و مرتبطین کاری از آن مطلع بودند. لذا موضوع مجدداً جهت استعلام طرح، و شرح چگونگی‌  اجرا و فضای حزن آلودِ حاکم بر آن طی‌ نامه شماره ۵۱۵-۱۱۰ خطاب به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام گردید که با تماس تلفنی نماینده آن معاونت، موافقت نهایی اعلام و مکاتبات لازم جهت اخذ مجوز اصلی‌ با استناد به اعلام شفاهی‌ از طریق موسسه فرهنگی هنری "آیان"، صورت گرفت.
اما با وجودعلنی نکردن زمان مراسم ، عدم تبلیغات ،  و پرهیز از هرگونه مصاحبه‌های مطبوعاتی، اتفاق پیش بینی شده ای در حال وقوع بود... شور و انتظار وصف ناپذیر  هواداران " ناصر"بسر آمده بود... موجی از اشتیاق حضور در برنامه ای که برایشان طعمی از کنسرت ناصریا داشت...همه ی اینها علاوه بر دلگرمی‌ ما وهمه ی همکاران تیم اجرایی، قدری مسئولیتمان را بیشتر میکرد تا حد اقل نسبت به قبل  و مراسم "بغضِ ترانه"، مراسم امسال که "ضیافت ترانه" نامیده میشد از کیفیت بهتری برخوردار باشد...در تمامی این مراحل ، که از سطر اول این نوشتار ذکر گردید، مدام موضوع  پیشنهاد فروش بلیط و افزایش سانس‌هااز سوی متولیان ارائه میشد که  حقیر هم به عنوان مسئول ستاد برگزاری،به دلیل بسیار مهمی که اصل حکمت این یادمان و یادمان های آتی ست با این موضوع مخالفت می‌کردم، چرا که بنا به  سفارشات ناصر ، حضور حتمی میهمانانی از مدارس ایتام که همترانگی با آنان را تجربه کرده بود و نیز دعوت از اقشار  شناسائی شده ومستمندی که قادر به پرداخت هزینه‌های سرسام آور بلیط کنسرت های موسیقی‌ نیستند،اصل و مبنای این اقدام بود و شاید خود ناصرهم راضی‌ به انجام مراسمی که به بهانه ی یادبود، موارد حاشیه ای‌ را مد نظر قرار دهد نیست،به همین منظور حدود ۱۰۰۰ صندلی‌ از مجموعه ۱۶۰۰ نفر ظرفیت سالن برج میلاد جهت دعوت از شاگردان قدیمی‌  و جدید مدارس ایتام، و مستمندان هنردوست اختصاص یافت .در این بین نیز ویژه‌ ترین همایش موسیقائی درمحتوایی فاخر، با در نظر گرفتن کلیه جوانب حتی تقارب زمانی با ایام ماه محرم،  پیش بینی‌ گردید که آخرین جلسه تمرین نوازندگان گروه ناصریا نیز صبح امروز انجام شد و این در حالی‌ بود که دیروز عصر، پس از ۴ روز تماس بی‌ جواب مانده بنده با نماینده ارشاد، آنهم توسط واسطه خبرِ لغو مراسم و تعویق آن به پس از ایام محرم و صفر، یعنی دو ماه پس از سالروز رحلت "ناصریا" ! را شنیدم ...
اشتیاق نوازندگان و خوانندگان حاضر، استقبال عمومی‌ هواداران و مشتاقان "ناصریا"، تعمیم و تاثیر حکمت ساز اندیشه موسیقایی ناصر از یک سو... و بی‌ پاسخ ماندن  شور وعشق ناشی از انتظار  قریب به هزار نفر از مستمندان و ایتامی که دو سال برای حضور در کنسرتی که میتوانستند همه
ی‌ موسیقی‌ ایران را یک جا دیده و حد اقل یه "پُز" هر چند ذهنی‌ برای مرفهین" کنسرت برو" و مشتریان  هفتگی آن داشته باشند، از سوی دیگر ، به اندازه ای‌ همه ی خستگی‌ سه هفته ای کار شبانه روزی همکاران فشار روحی زیادی را در پی‌ داشت که فقط یه فکس، یک دلنوشته ، و یک دعا توانست ما را آرام کند...چیزی که به موقع رسید تا همه با هم بگوییم: "این نیز بگذرد..."


تصویر نمابر دریافتی

http://reza515515.persiangig.com/document/docu0022.jpg


وقتی‌ صدای کودکانه ای‌ از پشت تلفن ، خود را نماینده کودکان یتیم مشتاق و هوادار ناصر ، معرفی‌ کرد واز طرف صد‌ها نفر خواهان ارسال فکس بود، ناخواسته قدری نگران "تعهد انجام نشده" ای‌ بودم که نکند خدایی ناکرده به دل‌ شکستن انجامیده... اما با خواندن این نامه ، فقط گریستیم... ضمیمه این نمابر، صدای همگون، لرزان، و دلپاک دختر بچه‌هایی‌  بود که از پشت خط تلفن فریاد می‌اوردند: عمو ناصر دوست داریم... نکته جالب اینجاست: آنها هرگز " ناصر" را ندیده بودند، اما طوری "عمو" می‌گفتند که گویا عزیزترین فرد زندگیشان را صدا میکنند...هر چند آنها همان روز ، یا در مدرسه، یا جای دیگر به یاد همان "عمو" پوستر‌های مراسم لغو شده را در دست خواهند گرفت، و ناصر نیز مثل هر هفته برایشان میخواند، اما به رغم  همکاری مسئولین ارشاد، ایکاش این عزیزان را تا امروز با قولی که داده بودند، منتظر نمی‌گذاشتند،...این انتظار ساده و راحت نیست ... اگر قدری ژرف تر به آنچه وعده میدهیم بیندیشیم... یا علی..‌... 
و کلام آخر این رهگذر:

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرموده اند:
«من اراد ان یدخله الله عزّوجلَّ فی رحمته و یسكنه جنَّته فی الحسن خلقه ... و لیرحم الیتیم.»
كسی كه بخواهد مشمول رحمت خداوند گردد و وارد بهشت شود... باید نسبت به یتیمان دلسوز و مهربان باشد
 یک سوال:در حالی که احترام به ساحت مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) بر همه ی ما واجب وضروری است،آیا مهر ورزی و فراهم آوردن شرایطی در جهت دلخوشی وهمدوشی با کودکان ایتام و خدمت به مستمندان به فاصله ی دو روز به اول محرم،مغایر با ارزشها و معیارهاو سیرت پاک  حضرت امام حسین(ع) میباشد؟   
نوع مطلب : Music، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


1390/12/17 20:05
اقای عبدالهی یاد شما همیشه درقلبم جاودان خواهد ماند
1390/09/6 11:33
با سلام
اقای كریمی میشه عكس فیس بوك خود با ناصر هستید بذارید؟؟ و وبلاگتون و باهاش كجا این عكس گرفتد خیلی قشنگ است؟
با تشكر
Reza Karimiسلام/ هین عکس در آنتالیاست...شهر بندری ترکیه ولی منظورتون رو متوجه نشدم...اون عکس رو کجا بذارم؟
1390/09/5 19:44
سلام
با این وضعیت دیگر مراسم امسال برگزار نمیشه ؟
آلبوم رخصت به کجا رسید ؟ مهدی عندلیبی که توی وبلاگش نوشته که شما یکی از عوامل عدم انتشار این آلبوم هستید ! ما که کلا گیج شده ایم . میشه شفاف دراین باره توضیح بدین . این آلبوم منتشر میشه یا همه سرکاریم !
درباره دیگر آثار ناصر ، خانواده وی قصد انتشار آلبومی رو ندارن ؟ پنج سال از انتشار ماندگار گذشته ولی هیچ آلبوم جدیدی با صدای ناصر منتشر نشده . چرا خانواده وی دراین زمینه کاری نمی کنن ؟ تکلیف علاقمندان صدای ناصر چی میشه ؟
با سپاس .
Reza Karimiسلام،حقیقتش صحبت بر سر اینکه پس از ایام ماه محرم و صفر برگزار بشه هست و از طرف عزیزان ارشاد هم این موضوع پیشنهاد شده ولی‌ اینکه بنده در این مراسم باشم و مسئولیت اجرایی رو داشته باشم هنوز معلوم نیست، چون تمام پیش بینی‌‌های کاری من تا امروز بود و چه بسا اون زمان اصلا ایران نباشم، ... و اینکه در مورد آلبوم "رخصت" پرسیدید که باید بگم من پس از بازگشتم به ایران و به رغم تمام مخالفت هایی که ناصر برای انتشار این آلبوم داشت،بنا به مصلحت‌ها و دلایلی که کوچکترین منافعی هم برای من نداشت تمام تلاش شبانه روزی‌ام رو در باز تولید ، هماهنگی و ... تا مرحله فروش و واگذاری انجام دادم، ، ،در حضور خانواده محترم عبداللهی و در محل دفتر دایی محترم ایشون جناب مهندس بوشهری، شرایط ارائه و پخش هم مثل روال عرف تمامی کارها به توافق رسید و عدم توافق نهایی صرفاً به دلیل مخالفت شخص آقای عندلیبی بود ... خانواده ناصر هنوز هم شاهد این گفته ی من هستن، حالا شاید برخی‌ فشار‌ها باعث بشه که انسانها مجبور بشن تقصیر رو گردن این و آن بیندازن ، هر ۲ ماه یکبار هم به طور منظم و چرخشی یکی‌ از افراد حاضر به عنوان مقصر نامیده میشه، این بار نوبت منه در صورتی‌ که ما اصلا نمی‌دونیم این آلبوم کجاست؟

آینه چون عیب تو بنمود راست
خود شکن آئینه شکستن خطاست

در مورد چرایی منتشر نشدن آلبوم‌های جدید ناصر خوب جوابش کاملأ روشنه، ، ، چون آلبوم دیگه‌ای وجود نداره، ماندگار و عیدانه ، اولی‌ رسمی‌ و دومی‌ غیر رسمی‌، آثاری بودن که پس از سفر ناصر منتشر شدن، در مورد "رخصت" با اسم اصلی‌ "آخرین ستاره" هم توضیح دادم...
1390/09/5 14:18
1-خبرگزاری پانا امروز مطلبی نوشته با تیتر:

با «ناصریا» نباید برقصی، باید گریه کنی.... / پشت پرده لغو مراسم بزرگداشت «ناصر عبداللهی»

2- امروز در میدان فاطمی بیلبوردی شکیل با نوشته ای زیبا دیدم:

"عاشورا دست نوازش انسانیت است بر سر بی پناهان "

یاد مراسم امسال ناصر نازنین افتادم و این قضایا و یادم آمد که در و دیوار شهر پر شده از شعرها و جملات زیبایی که فقط در حد تعارف است و یابرعکس،شعارهایی که هیچ ربطی به شعر و شعور ندارند.
Reza Karimiمرسی‌ از یادآوری زیباتون،،، قضاوت اینکه آیا عوامل تهیه این شعار‌های زیبا در در و دیوار شهر ، خود عامل به آن هستند یا نه کار من حقیر نیست و قضاوت هم کلا جایز نیست، ولی‌ باید گفت این مشکلات بیشیر ناشی‌ از عدم شناخت و درک ماهوی هنر موسیقی‌ از سوی بعضی از عزیزان مسووله... موسیقی صرفاً محرک نیست، موسیقی‌ هنری ‌ست جهت انتقال احساسات انسان، بر گرفته از ارتعاشات هارمونیک هستی‌ و ارائه دوباره اون به خود هستی‌... یک چرخه ی کاملا اثبات شده..مطمئنم اگر مقامات محترم ارشاد قبل از تصمیم به لغو مراسم قبول زحمت میکردند و از نزدیک مراحل تمرین ارکستر رو مشاهده مینمودند نه تنها دستور لغو صادر نمی‌شد بلکه با خیال راحت ما رو هم نسبت به انجام این مراسم تشویق میکردند،چرا که "محرم" حد اقل برای همه هنرمندانی که به تمرین میامدند بسیار حساس تلقی‌ میشد،، و ویژه گیهأیی در احترام به ایام حزن انگیز دهه ی اول در برنامه لحاظ شده بود کما اینکه ما در خود عاشورا هم نوع از موسیقی‌ حماسی مذهبی‌ رو به کار میگیریم.
1390/09/2 18:01
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست.....

سلام جناب کریمی
خداقوت!

از تلاشهای شما بی نهایت سپاسگزاریم . بعد از رفتن ناصریا تنها دلخوشیه هر سالمون شنیدن صداش بود در فضایی که برای او بود و به همت شما دوستان حقیقیش این امکان فراهم می شد.
.گرچه هرگ نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق اما گاهی- جایی برای خالی کردن بغض های کهنه فراغ ناصریا و زنده نگهداشتن یادش اونهم با دوستدارانش کمی آدمو سبک میکنه که البته امسال هم نشد!

من در تمامی مراسم های ناصریا شاهد تلاش شما و دیگر دوستان واقعیش برای زنده نگه داشتن یاد ناصر آنچنان که شاسیتش هست بودم
فقط خواستم بدونین سهم ما خیلی کمتر از شما اما- ما هم تا زنده ایم- هستیم تا رنگ کهنگی بر روی یاد و نام صدای گرم جنوب ننشینه

ما هم دلزده از بی مهریها اما در حد توان هستیم در کنار شما و دیگر دوستداران ناصریا اگر قابل بداند و بدانید...

چقدر بی کسم ای سرشناسهای همیشه.................................................................................
Reza Karimiسپاس از حس قابل شما و دیگر دوستان ناصریا
1390/09/2 17:57
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست.....

سلام جناب کریمی
خداقوت!

از تلاشهای شما بی نهایت سپاسگزاریم . بعد از رفتن ناصریا تنها دلخوشیه هر سالمون شنیدن صداش بود در فضایی که برای او بود و به همت شما دوستان حقیقیش این امکان فراهم می شد.
.گرچه هرگ نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق اما گاهی- جایی برای خالی کردن بغض های کهنه فراغ ناصریا و زنده نگهداشتن یادش اونهم با دوستدارانش کمی آدمو سبک میکنه که البته امسال هم نشد!

من در تمامی مراسم های ناصریا شاهد تلاش شما و دیگر دوستان واقعیش برای زنده نگه داشتن یاد ناصر آنچنان که شاسیتش هست بودم
فقط خواستم بدونین سهم ما خیلی کمتر از شما اما- ما هم تا زنده ایم- هستیم تا رنگ کهنگی بر روی یاد و نام صدای گرم جنوب ننشینه

ما هم دلزده از بی مهریها اما در حد توان هستیم در کنار شما و دیگر دوستداران ناصریا اگر قابل بداند و بدانید...

چقدر بی کسم ای سرشناسهای همیشه.................................................................................
Reza Karimiسپاس از حس قابل شما و دیگر دوستان ناصریا
1390/09/2 14:10
جناب کریمی گرامی
قدردان این همه تلاش و کوشش شما عزیز هستیم که خب کار دل است و همه ی راه های به راه، به دل ختم می شود ولی باز حیف و حیف.
سپاس از حس و حضور شما و گل مینای گرامی
Reza Karimiبا آرزوی موفقیت برای شما و تمامی دوستداران زنده یاد ناصریا
1390/09/1 18:11
برادر ارجمند جناب آقای رضا کریمی
باسلام
احتراما با توجه به لغو مراسم بی شک آنچه خدا مقدر میکند بهترین و باارزش ترین هدیه از سوی اوست ولو اینکه آنچه مقدر نموده اصلا به مذاق خوش نیاید، با اهمیت موضوع و اینکه حضور دوباره جمعی از ناصر دوستان و مهمتر از همه تلاش شبانه روزی جنابعالی و دست اندرکاران این برنامه لغو برپایی این مراسم باشکوه، شکوهی سرشار از مهر و عشق در جایی دیگر ، زمانی دیگر حتی با موضوعی دیگر چنان طنین انداز گوشها خواهد شد که خستگی جنابعالی را با توجه به تلاش شبانه روزیتان از جسم و روحتان برون خواهد نمود این نیز امتحانی از امتحانات الهی بود که انسانی که غرق در عشق حقیقی شد باید طعم این ریاضتها را نیز بچشد و مطمئنا افرادی مثل شما از چشیدن این طعم تلخ همراه با عشق گریزی ندارند بلکه حلاوت و شیرینی بس ارزشمند نزد شان خواهد بود انشالله منتظر یک اتفاق بسیار ارزشمند هستیم همه ....
آمین
Reza Karimiممنون...اینقدر زیبا نوشتید که دلم میخواد بذارم تو متن اصلی‌... ولی‌ واقعاً یک چیز برام خیلی‌ عجیبه...وقتی‌ اسم برگزاری مراسم میاد، بدون آگهی، بدون تبلیغ ، حسّ مشارکت و همکاری یه جورائی عجیبه... ما به تازگی آمدیم این دفتر فعلی که شده بود ستاد برگزاری...خانمی از طبقه ی بالا آمده بود و میگفت اگه کاری هست انجام بدیم؟ ما رو هم در این "ثواب" شریک کنید... ...چی‌ بگم !
بگذریم... به هر حال ممنون و التماس دعا...
1390/09/1 17:15
با سلام
دستت دردنکنه خسته نباشی
اگر ناصریا بود جبران برات میکیرد
جاوید ناصریا
به هر کاری برای ناصر هست ادامه بده
کم نیار
Reza Karimiمرسی‌... چه با هیجان... من کاری نکردم که احساس خستگی‌ کنم عزیز... دوستان بی‌ نام و نشانی‌ هستن که هیچ ارتباط کاری و غیر کاری هم در زمان حیات ناصر با هم نداشتن.،.آنچنان با عشق به میدون میان که من هم شرمنده میشم... جاری باد عشق نابی که سرچشمه‌اش پاکی ‌ست...
1390/09/1 15:41
جناب آقای رضا کریمی عزیز
با سلام
از مطلبی که در مورد مهران عزیز نوشته بودی بسیار سپاسگزارم
و از این طریق به عنوان کسی که دوستدار ناصریای عزیز بوده و هست، از اینکه مهران با آهنگ زنده یاد ناصر توانست موفقیت کسب کند و چهره ای جهانی شود دچار حال عجیبی شدم(حالت غم و شادی با هم) و اشک ریختم
با آرزوی موفقیت برای شما و تمامی دوستداران زنده یاد ناصریا
خدا نگهدار
Reza Karimiممنوون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال
NAGHSH - E - JAMAL
درباره وبلاگ

وبلاگ شخصی‌ رضا کریمی‌،
سعی‌ در بیطرفی ، حفظ اعتماد مخاطب ، احترام به همه عقاید، و پرهیز از بیان مسائلی‌ که قضاوتهای مذهبی‌ و سیاسی را در پی‌ دارد، چرا که معمولاً در اموری که سوادش را ندارم، نظری نیز نخواهم داشت.
امیدوارم که "امید" در همه ی لحظاتتان جاری و ساری باشد.

مدیر وبلاگ : Reza Karimi
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :حدیث روز
آب و هوا
اوقات شرعی

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران

بازی آنلایناستخاره آنلاین با قرآن کریم


.

Antmark this