تبلیغات
نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال - انتقام "یه چیزا"یی دیگه‌ از "چیز"ای‌ دیگه
 
    ما فامیل گلشیفته نیستیم!!!

 سرگردانی حرف" ف‌‌‌" در رویداد‌های تلخ و شیرینِ این هفته سینما، کماکان ادامه دارد، اگه نقشی‌ که به عادل فردوسی پور دادن تا یه چیزایی که نمیشه پخش کرد رو (مثل جیش کردن کنار زمین فوتبال توسط دو بازیکن آفریقایی)،به تصویر عمومی بکشه رو به "جیرانی" میدادن،( به شرطی که عادل جسارتش رو هم یه ساعتی‌ قرض میداد !) معلوم نبود که صحنه‌های مکشوفه و خبر ساز سینما تا چه اندازه شرّش دامن اجتماع پر تضاد هنر ما رو می‌گرفت. وقتی‌ به جای افتخارِ هیبت حضور "ف" اولی‌، که ایران رو سرتاسر به رنگ نشاط و آوای فخر و نامی‌ به اسمِ "فرهادی" از نوع "اصغر"ش درمیاره، دست دادن این کارگردان رو با آنجلینا خانم رو به بحث و مجادله میکشیم،باید هم منتظر اتفاقی باشیم که به جای یه چیزایی، چیزایی دیگه‌ای رو تحتِ نظر میگیره و اصلا مشکل اصلی‌ هنر ما هم از همین چیز چیز گفتناس!!!!......که "ف" دومی‌ رو از اونور بوم به پایین پرت میکنه که خودش بیش و پیش از همه"شیفته"ی دسته گلی که به آب داده بشه.اگه فرهادی تونست انتقامِ یه "چیز"ایی رو از "چیز"ای‌ دیگه بگیره، قطعاً گلشیفته خانم انتقام "یه چیزا"ی متراکم دیگه‌ای رو از خودش گرفت...
بابا همشهری، پاریس رفتی‌... حمومِ زنونه که نرفتی؟     اصلا فکر کردی که الان بابا و مامان چه حالی‌ دارن؟ یا بهتر بگم قبلش فکر کرده بودی که اگه این کارو بکنی اونا چه حالی‌ میشن،؟ همکار هنرمندی داشتیم که نام فامیلش "فراهانی" بود و از فرط علاقه و واسه ی پز دادنم که میشد، همیشه خودش رو از بستگان همین خونواده ی هنرمند فراهانی معرفی‌ میکرد... ایشون امروز دومین روزی یه که ازش خبر نداریم و از خجالتش سرِ کار نمیاد.شک ندارم دیگر او نه تنها از اینکه از بستگان خانم گلشیفته نیست خدا رو شکر گذاره، بلکه از اینکه نام فامیلش فراهانی ‌ست بر عکس همین چند ساعت پیش سخت پشیمونه!!!

 گلی‌ خانم، من شما رو از زمان هنرستان و از زمانی‌ که پیش یکی‌ از دوستان هنرمندم آموزش پیانوو سلفژ می‌دیدید به یاد دارم، دختری با مانتو و مقنعه سرمه ای،با نقش و نگار گچِ تخته ... معمولاً عجول، و کمی‌ هم شلوغ، همه سراغ کت جادویی پدرتون رو از شما میگرفتن، ولی‌ امروز همون پدر حاضره  دهها کت جادویی ببخشه تا که این چنین منزوی نشه ... گلی‌ خانم، عجله تو بعضی جاها خوبه بعضی جاها نه، آهستگی هم همینطور، عقلانیت هم، و نرمش و مهربانی و کار و تفریح و ... اما "حیا" نداشتن اصلا خوب نیست. فکر ما نبودی بی‌ خیال، مثلا ایرونی‌ هستیم و یه کم هم غیرتی‌ خیر سرمون...!فکر خودت هم نبودی به ما هم ربطی‌ نداره... لا اقل یه کم خونواده و اطرافیانت رو هواشون رو داشتی... بابا  مگه رواست آدم به خاطر انتقام از نمیدونم چه زهرِ ماری یه قومی رو از فرط خجالت خونه نشین کنه، تو کدوم فرهنگ به این حرکت میگن `ازادی"؟ اگه این آزادی یه پیشکش شما و همون جناب "سارکوزی" ی "مدلینگ بازتون"...مملکتی که چشمان لیدی سرچِ رئیس جمهورش زبونزد خاص و عامه، بهتر از این نمیشه، اگه امروز کسانی‌ که اسمشون فراهانی یه خجالت زده شدن، تا ویروسش سرایت کلی‌ نکرده زودتر بگید فرانسوی یا هر جایی که دلتون میخواد هستین تا یه "ایران" بتونن با همون اصغرشون مردونگی رو به سینمای جهان القأ کنن .

..اینجاس که میگن "سوسن تسلیمی" چرا شایستگی رو به رغم همه ی تهمتها به دوش می‌کشه،

بی‌ شک دوربین هایی که هنوز قاب تصاویر عمو خسرو ، حسین پناهی، محمد علی‌ فردین، علی‌ حاتمی، و ...رو در خاطرات مشترک با تصویر شما دارن ، امروز لانگ شات خودشون رو از نمای دیگری کلیک می‌کنن تا وجهه‌ ی تخریب شده بانوی نجیبِ ایرانی، همچنان عاری از پیشِ پا افتاده‌ترین ابزارِ شهرت باشه..تلاش می‌کنن تا "تن‌" آدمی‌ را شریف‌ترین حادثه ی جانی و انسانی‌ عالم وجود معرفی‌ کنن،فکر کنم لیلا حاتمی الان اونجا باشه... یه کم میتونی‌ آداب به قول خودت، "ترکوندن" رو دوباره از ایشون سوال کنی‌ تا شاید بیشتر شیر فهم بشی‌ که ترکوندن هم میشه یه جور هایی با حجب و حیا میکس بشه تا هیبتِ یک انسان مسلمان  بر گرفته از ابزار تن‌ معرفی‌ نشه.

توضیح:بی‌ شک استفاده ی به جا یا نا به جای من از الفاظ نه چندان مشئون در این پست اسباب شرمندگی مرا هم فراهم کرد ، بخشاینده باشید و با نشاط، ...رضا کریمی‌، بیست و نهم دی نود - نوزدهم ژانویه ۲۰۱۲
نوع مطلب : Only for you، درد دل...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


1390/11/5 00:03
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام .
نمی دونم چگونه حرفامو شروع کنم .اما اینو می دونم من مدیون محبت های فردی به نام ناصر عبداللهی ودر کنارش رضا کریمی هستم.
اقای کریمی عزیز .نمی دونم ولی اگه یکمی فکر کنید شاید من به یادتون بیام.
پسر بچهای 13 ساله که در اوج کودکی ونوجوانی عاشق فردی به نام ناصریا شده بود .که تمام زندگی او حتی خواب های او هم رنگ وبوی ناصریا داشت.یادمه موقعی که برای اولین بار به مجله راه زندگی زنگ زدم و چند ففته نذر کرده بودم تا صدای ناصریا را گوش کنم با خود گفتم حداقل در ان لحظه صدای خودم را ضبط کنم .اخرین نفری که به ناصریا زنگ زد من بودم.نمی دونستم گریه کنم یا حرف بزنم .اما گریه مجال برای هم کلام شدن با ناصریا را نمی داد.ناصریا با حرف هایش مرا ارام می کرد .به خود امدم دیدم واقعا پشت تلفن ناصر عبداللهی است.
حال ان نوار کاست حاوی مکالمه من باناصر هست .اما به خدا قسم نمی تونم حتی لحظه ای از آن را گوش بدم.
Reza Karimiسلام آقای شاکری، به من لطف دارین و من تو اون لحظه‌های پر مهر و صمیمی‌ نقشی‌ نداشتم و تبادلِ عشقی‌ ساده، پاک، و زلال بین شما دو عزیز بوده که این لحظات رو براتون جاودانه و خاطره انگیز کرده،من صرفاً شاهد ماجراهایی بودم که امثال این لحظات ، تونسته مخاطب رو هنوز هم که هنوزه سرمستِ از صفا و ثقلِ وجودی هنرمندی چون ناصر کنه، اما اینم بدونین اگه خود شما هم دارای چنین خصوصیت مهر انگیزی در وجود پاکتون نبودید بی‌ تردید این شور نمیتونست به شکلی‌ که فرمودید تو وجودِ ناصر متجلی بشه و شما نیز به خوبی‌ مظروف اون باشید. شک نکنید این عشق همچنان جاری و ساری ‌ست چون هیچ چیز از هستی‌ پاک نمیشه و همچنان حضور افرادی که جاودان و ماندگار چون ناصر هستن، به برکتِ نور، عشق و مهرِ اونا در دوران زندگیشونه، همچنان براتون خیر و برکت و عشق الهی رو مسئلت می‌کنم، بدرود و به امید دیدار.
1390/11/4 13:35
ققط به عنوان یک ایرانی جز تاسف چیزی ندارم بگم :(
1390/11/4 13:33
برادر گلم ،هر کسی لیاقت خودش رو خودش رقم میزنه و اگه امروز این خانم به این شکل خواسته مفهوم آزادی رو برای خودش معنی کنه .زخم کاریش مستقیم توی چشمای خودش میره که مثل مترسک ابزار دست یک عده فرصت طلب که چشم به ویرانی سرای ما (ایران) دوختن کرده.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال
NAGHSH - E - JAMAL
درباره وبلاگ

وبلاگ شخصی‌ رضا کریمی‌،
سعی‌ در بیطرفی ، حفظ اعتماد مخاطب ، احترام به همه عقاید، و پرهیز از بیان مسائلی‌ که قضاوتهای مذهبی‌ و سیاسی را در پی‌ دارد، چرا که معمولاً در اموری که سوادش را ندارم، نظری نیز نخواهم داشت.
امیدوارم که "امید" در همه ی لحظاتتان جاری و ساری باشد.

مدیر وبلاگ : Reza Karimi
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :حدیث روز
آب و هوا
اوقات شرعی

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران

بازی آنلایناستخاره آنلاین با قرآن کریم


.

Antmark this