تبلیغات
نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال - بیست و نهم شهریور...نکات مثبت و بیان ناگفته ها
 
این سفر نیز همرهِ تاریخ به جا "ماند"


http://reza515515.persiangig.com/Nasseria/capture-20120926-135757.jpg بیست و نهم شهریور برای من و آنانی‌ که در کیش حضور داشتند  روزی بود از  روزهای خاص دلدادگی و دلسپردگی و دل سرایی که  متاسفانه با "فراموشی"  بهانه ی اصلی برگزاری این برنامه ،و توجه سازماندهی شده به  حواشی ماجرا، گله‌های رسانه‌ای که عموم آن ناشی‌ از ازدحام غیر منتظره ی مسافرین و عدم توانایی بنده در میزبانی مطلوب و پنج ستاره از عزیزان اصحاب  رسانه و همکاران عزیز خودم بود ، روانه فضای مجازی گشت و در این میان  خیـــــــلی چیزها گم شد ،خیلی چیزها پیدا شـــــد ،و خیـــــــــــــــــــــــلی چیزها هم  متولد شد که وظیفه دارم در جهت تنویـــــــــــــــــر افکار قاضی! و بیان ناگفته های اصلی، برخی از آن "چیزها ''را مرور کلی کرده تا ببینیم آیـــــــــــــــــــــــــا میتوان به  نکات مثبت و ویژه گی‌‌‌های خاصی هم در این رویـــــــــــــــــــداد دست یافــــــــــت  یا خیــــــــــــــــــر؟
    باید یادآور شوم که در مسیــــــــــــــــــــــر انجام مقدمات و برنامه ریزی روزهای  قبل از ۲۹ شهریور، فراز و نشیب‌‌های بسیاری مرا در تموج خود همراه کرد و متاثراز سختی هایی ساخت که  البته همه و همه نشان از اهمیت و وسعت این برنامه  داشت.
شاید اگر این مشکلات را پیش روی خود نمیدیدم ، دلم بیشتر از این  می‌گرفت، چرا که بر اساس قوانینِ هستی‌، ‌حرکات مثبت (نه‌ توسط من ،بلکه اقدامات قابل ستایش میزبان عزیز این برنامه ،سازمان منطقه آزاد کیــــــــــــش) اصولاً با  موانع شبکه ی منفی‌ و بازدارنده‌های قابل پیش بینی‌ مواجه میشود که میتوان با  هوشمندی وافر و واقع بینی‌ بیشتر و حقیقت جویی منطقی‌ تر این موانع طبیعی را  پشتِ سر گذاشت تا حکمت تدبیر بر وقوع تقدیر فائق آید و "بر استخر خالی‌" هم  شیرجه نزد. !!
آنانی‌ که مجلسِ ۲۹ شهریور را از نزدیک به تماشا نشستند، با آنانی‌ که جریــــان این  محفل را از اخبار سایت‌ها مطالعه کردند، بی‌ تردید نظرات کاملا متضادی دارند که این تضاد فقط لطمه‌ به یک چیز خواهد زد و آن "حسِّ اعتماد به قلم" است....به غیر از  یک مورد که خود من هم قبل از سفر ایشان پیش بینی‌ این جبهه‌ گیری را می‌کردم ،  جالب است بگویم خبرنگاران عزیزی که توفیق حضورشان در کیش را نداشتیم ونتوانستیم افتخار میزبانی‌شان را داشته باشیم، در خط اول این جبهه حضور دارند ومتاسفانه مزیتِ حضور خود در کیــــــــــش را بر ویژه گی‌‌ صداقت و صراحت وتقدسِ قلم ارجح دانسته و به قدری تابلو قضاوت‌ کردند که گویا از مجلسِ دیگری آمده  و سخن می‌گویند، در این بین ارزش خود را باز با بی‌ دقتی‌ به فراموشی سپرده مثلا  در حالی‌ که تصویرِ حضور اعضا خانواده مرحوم عبداللهی را درمراسم و حتی روی سن منتشر میکنند، بطور واضح و مستند و شفاف، از عدم حضور این خانواده در  مراسم سخن میرانند و مصداقِ تک مصراع " هر چه کنی‌ به خود کنی‌ گر همه نیک‌ و  بد کنی‌" این خود حدیثِ حال این گله مندی بی‌ دلیلی‌ ‌ست که در این بی‌دلیلی‌ دلایل  شخصی‌ بسیاری را میتوان دید.
   همه کسانی‌ که " نـــــاصر" را میشناسند شیطنت‌های مرسوم اطراف اورا نیزمی شناسند و اشراف به این مهم ، نقش حرکاتی را آشکار میسازد  که تا اصل حکمت این مراسم‌ کم نظیـــر ، به فراموشی سپرد شود تا متولیان خیرجو نیز از ادامه ی حضورشان در این حرکات خیرخواهانه صرفِ نظر کنند.غافل  از اینکه پندارهای نیک‌ و احساسات رحمانی حاکم ، به اندازه‌ای عاشقانه و در پرتو استعانت به حضرت حق و ائمه اطهار
، از نقش آفرین هنر صائب و فاخر سخن میگوید که هیچ سدی را توان مقاومت در برابرسیـــل کرامت حضورِ این چهره‌های جاودان نخواهد بود.  ناصر عبداللهی، ترانه ی ناصریا را برای چنین ایامی سرود...و در میان  واژه های ترانه ی حکمت تا مهربانی و عشق است و معبود، از یک رویایی سخن گفت  که مدینه ی فاضله اذهان پاک و "بی‌ شرط "است و هدفش پا گذاشتن بر روی شب و  ظلمت و تاریکی است.
   باور دارم انسانهائی که  شرط حضورشان در مسیرِ کمال  "بی‌ شرطی" است، از  مطالباتِ دنیوی در مسیرِ طریقت خود فاصله میگیرند و نقصان‌ها را با اغماضِ  رحمانی در مسیرِ خدمت به فراموشی میسپارند.   خـــداوند را شاکرم که  همه ی گفته‌های  نا روا و کذب و عجیبی‌ که فقط به دلیل عدم تحقق‌ِ یک سفر یا رویاهای اقامتی پرستاره، به ماهیتِ مراسم ۲۹ شهریور وارد میشود، از بزرگی و از زیبـــایی این  مراسم ناشی‌ میشود، چرا که اگر چنین نبود ،حسرت حضور به "جان" قلمهای همکاران دوست نمای ما چیره نمی‌گشت و قدمت ارتبــاط و قیمت ارتـزاق، به حــــــــــــــــــــــــــــــراج  گذاشته نمی‌شد.‌
   شان و جایگاهِ والای هنرمندِ فاخری چون " ناصریا " همه ی ابعاد  وجود عاشقانش را تسلیم به حضوری صرفا  وصف انگیز  و غوطه ور شدن در  خاطره هایش می‌کند و در این بین هیچ مفهومی‌ و هیچ تعبیری جز همترانه گی‌‌ و هم  نوایی با احساسات ناصری ارزش ندارد، آنهنگام که سخن از نامرادیها و کاستی‌ها  میشود تردیدی در سلیقه جویی گوینده و بد بینی وی نیست ، چرا که منزل "دل‌"  ،میزبان دلداده هاست و نه "من" صاحب آن محفل و مجلس بودم و نه شما و نه هیچــــــکس ...

 صاحب آن مجلس، تجمیع زیبایی از دلها بود که در طول برنامه با چشم جان خیـــره بر چهره ی  آن کودکان  ، انتظار لبخندی را میکشید تا از شوق دیدنش، اشک مهر جاری سازد.

آری ...این سفر نیز همرهِ تاریخ به جا "ماند"،
،،

رضا کریمی‌ / ۳ مهر۹۱
نوع مطلب : Art، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


1391/07/15 13:57
با سلام مجدد
منظورتون قطعه سربلند با شعر قیصر امین پور هست و یا به اثری دیگر اشاره می کنید؟ اگه چنین هست لطفا شناسنامه قطعه مورد نظر رو درج بفرمایید.
با تشکر.
Reza Karimiخیر... اسمش دقیقا خاطرم نیست ولی‌ سربلند نیست ،
1391/07/14 18:33
جناب کریمی سلام
1- شما اطلاع دارید ناصر چند قطعه توی صدا و سیما اجرا کرده که این آثار توی آلبوم های وی منتشر نشده و در انحصار صدا و سیماست؟
2- آیا فیلم مراسم 29 شهریور منتشر خواهد شد؟
3- آیا ناصر در موضوع دفاع مقدس اثری اجرا کرده؟
4- آیا از کنسرتهای ناصر به جز چند فیلمی که در بازار موسیقی عرضه شده کنسرتهای دیگری هست که منتشر نشده باشند ولی به صورت حرفه ای تصویربرداری شده باشند که قابلیت عرضه شدن حرفه ای را دارا باشند؟ فکر می کنم ناصر در مصاحبه ای گفته بود بهترین کنسرتش توی قزوین بوده ( اگه اسم شهر رو درست یادم مونده باشه ) آیا این کنسرت فیلمبرداری حرفه ای شده؟
با تشکر .
Reza Karimiسلام، بله .. در صدا و سیما حدود ۲ یا ۳ کار دارن ۲-احتمالا، هنوز معلوم نیست ۳-بله که اتفاقا در هفته گذشته خیلی‌ پخش شد ۴-خیر، بصورت حرفه ا‌‌ نه . اون کنسرت قزوین از جهات معنوی قابلِ بحثش بوده و برای فیلمبرداری فاقد کیفیت لازم بوده است.
1391/07/10 01:53
سلام.

واقعا خسته نباشید کاکا جان.

بعضی ها واقعا شرم آور دروغگو و باری به هر جهت هستند و امروزه چه بسیارند...

آخر منفعت طلبی تا کجا؟!

ان شا الله ن خداوند همواره حافظ شما باشد.
1391/07/10 01:47
سلام آقای کریمی
من بعد از خواندن گزارشات دوستان خبرنگار! بدون اینکه اونجا حضور داشته باشم کامل فهمیدم یه قصد و غرضی درکاره ! چون مراسم قبلی ای که شما برگزار کردید رو به یاد داشتم... ایرادی نداره اینها همه از حسادت اونچه که شما دارید و آنها ندارند می باشد و آن عشق و حس وظیفه شناسی شماست که آن را در حق دوست عزیزتان ناصریا به جا می آورید. امید است همواره با چنین مراسمهایی یاد و نام آن هنرمند جاودانه گرامی داشته شود. خسته نباشید ... روح ناصر عبداللهی عزیز شاد... در ضمن گزارشی از آن روز که توسط یکی از دوستان که در آن مراسم حضور داشته در سایت قرار داده شده که خود گویای همه چیز است... موفق و پر توان باشید.
Reza Karimimamnoon az altaf shoma...payandeh bashid
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نقــــــــــــــــــشِ جمــــــــــــــــــــال
NAGHSH - E - JAMAL
درباره وبلاگ

وبلاگ شخصی‌ رضا کریمی‌،
سعی‌ در بیطرفی ، حفظ اعتماد مخاطب ، احترام به همه عقاید، و پرهیز از بیان مسائلی‌ که قضاوتهای مذهبی‌ و سیاسی را در پی‌ دارد، چرا که معمولاً در اموری که سوادش را ندارم، نظری نیز نخواهم داشت.
امیدوارم که "امید" در همه ی لحظاتتان جاری و ساری باشد.

مدیر وبلاگ : Reza Karimi
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :حدیث روز
آب و هوا
اوقات شرعی

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران

بازی آنلایناستخاره آنلاین با قرآن کریم


.

Antmark this